Turbóra kapcsol a Liget-projekt, mindjárt építeni kezdik a Zene Házát is
Még e hónapban megkezdődhet a Városligetben egy újabb múzeumépület felhúzása, a Zene Háza 2020 végén nyitja meg kapuit a tervek szerint.
Még e hónapban megkezdődhet a Városligetben egy újabb múzeumépület felhúzása, a Zene Háza 2020 végén nyitja meg kapuit a tervek szerint.
A hétfő este megjelent kormányhatározat kimondja, hogy át kell építeni a Kossuth tér oldalában álló Vértanúk terét. A Nagy Imre-szobor sorsát ugyan nem részletezik, a kormány szándéka ebben eddig is egyértelmű volt. A Néprajzi Múzeum kiköltöztetéséről is intézkedtek.
Helyzetjelentésre hívta az újságírókat a Néprajzi Múzeum vezetése, majd elárulták, mennyivel kéne szerintük megnövelni a költségvetésüket. Az első állandó kiállítást 2021-re tervezik.
Az ígéretek szerint úgy száműzik a Városligetben az új Néprajzi Múzeum melletti területről a parkba nem illeszkedő felszíni parkolást, hogy közben több száz új parkolóhelyet alakítanak ki.
Dulakodtak a biztonsági őrökkel is.
A Városliget Zrt. vezérigazgatója azt mondta az épülő restaurálási és raktározási központról: Londonig kell elmenni, hogy ilyen háttérintézményt találjunk.
Elkezdik építeni az új Néprajzi Múzeumot.
Még idén decemberben megkezdődik a Néprajzi Múzeum építése a Városliget melletti Ötvenhatosok terén, a Liget Budapest projekt keretében.
Mielőtt végleg bezárt a Néprajzi Múzeum és elkezdenék a Kúria számára felújítani Kossuth téri épületét, végigfényképeztük az egész házat, a pincétől a padlásig, olyan helyekre is bejutva, ahová látogató szinte soha.
Legalább is erre lehet következtetni abból, hogy a miniszter szerint vidékre költözhet a Néprajzi Múzeum. Amelynek a kormány épp most épít új épületet a Városligetben. A kivitelező sem hallott még változásokról.
Rekord látogatószámmal zárt a World Press Photo budapesti állomása: csaknem 34 ezer ember látogatta meg a kiállítást a Néprajzi Múzeumban, ahol a természetfotókból álló kísérő tárlat is nagyon népszerű volt.
A Kúria, az Országos Bírói Hivatal és a Legfőbb Ügyészség közös nyilatkozatot adott ki az ügyben.
Az idei World Press Photo képanyagára idén erősen rányomta a bélyegét egy az egész világot érintő téma: a menekültválság; ezzel foglalkozik a 2016-os kísérő kiállítás is, mely az Emberár - A modern népvándorlás szemtanúi címet viseli. A Néprajzi Múzeum emeleti dísztermében a 2016-os amerikai Pulitzer-díj nyertes képei láthatók, amelyeket a Reuters fotográfusai készítettek a menekültekről. A díjazottak között van Szabó Bernadett és Balogh László, akik a kitüntetés százéves történetében először nyerték el magyarként a szakma talán legrangosabb elismerését.